بهترین دمنوش آرامش بخش اعصاب – معرفی 4 دمنوش آرامش بخش اعصاب ترکیبی

دمنوش‌ها به عنوان یکی از مهمترین و اثرگذارترین ترکیب‌ها در استفاده روزمره انسان‌ها به شمار می‌رود. یکی از دسته‌های مهم دمنوش‌ها، دمنوش‌ آرامش بخش اعصاب هستند که به عنوان راهی برای افزایش سلامت روانی و تعادل اعصاب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دمنوش آرامش بخش اعصاب ترکیبی

 دمنوش آرامش بخش اعصاب ترکیبی نوعی از دمنوش هستند که توسط متخصص این حوزه تهیه و تولید می‌شود. این دمنوش‌ها با ترکیبات گیاهی ساخته می‌شوند و به دلیل خواص آرامش بخش و تاثیرات مثبت بر سیستم عصبی، به عنوان یک راهکار طبیعی جهت مدیریت استرس و افزایش آرامش به شمار می‌روند.

دمنوش‌ها از دیرباز به عنوان یکی از روش‌های سنتی برای تسکین استرس و افزایش آرامش مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترکیب‌های مختلفی برای آرام بخشی وجود دارد و معمولا توسط مادرها برای ما تجویز می‌شود که عمدتا به دلیل تخصصی نبود این ترکیب‌ها و عدم آگاهی کافی از عملکرد گیاهان، نمی‌توان انتظار نتیجه مناسب را داشت.

در این مقاله، به بررسی اثرات این دمنوش‌ها بر سیستم عصبی می‌پردازیم.

دمنوش آرامش بخش اعصاب

فواید دمنوش آرامش بخش اعصاب

دمنوش آرامش بخش اعصاب خواص بسیار زیادی دارند اما یکی از مهمترین خواص آن، کمک به کاهش استرس و اضطراب و کاهش پرخاشگری و عصبانیت است.

تاثیرات مثبت دمنوش آرامش بخش اعصاب را می‌توان در جدول زیر مشاهده کرد:

ویژگی - خواص

توضیحات

کاهش استرس

ترکیبات موجود در دمنوش آرامش بخش اعصاب می‌توانند به کاهش تنش و استرس کمک کنند و سیستم عصبی را تسکین دهند.

تقویت خلق و خو

خواص آرامش بخش گیاهان در دمنوش می‌تواند بهبود خلق و حال فرد را افزایش دهد و به افراد انرژی و انگیزه کمک کند.

بهبود کیفیت خواب

برخی از گیاهان موجود در دمنوش آرامش بخش اعصاب می‌توانند به بهبود کیفیت خواب کمک کرده و به خواب آرام و عمیق کمک کنند.

تسکین دردهای عصبی

برخی از گیاهان دارویی موجود در دمنوش ممکن است تسکین‌دهنده دردهای عصبی باشند و به کاهش دردهای مرتبط با سیستم عصبی کمک کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دمنوش آرامش بخش اعصاب با ترکیبات گیاهی خاص خود می‌تواند به بهبود سلامت روانی، کاهش استرس و افزایش آرامش کمک کند. استفاده مداوم از این دمنوش‌ها به عنوان یک راه حل طبیعی می‌تواند به بهبود کلی سلامتی عصبی فرد کمک کند.

4  دمنوش آرامش بخش اعصاب ترکیبی

دمنوش آرامش بخش ترکیبی، مجموعه‌ای از گیاهان موثر در کاهش استرس و اضطراب هستند که باید توسط متخصص ترکیب، تهیه و تولید شوند. ترکیب گیاهان دارای اصولی است که بدون رعایت آن می‌تواند خطرآفرین باشد.

  • دمنوش آرامش بخش اعصاب اسطوخودوس و به‌لیمو – تسکین

خواص اسطوخودوس – لاوندر

اسطوخودوس (Lavandula) گونه‌ای از گیاهان خانواده نعناعیان  (Lamiaceae) است و معروف به خواص آرامش‌بخش و بهبود دهندهٔ خلق و خو است.

خواص اسطوخودوس به عنوان یک گیاه دارویی و همچنین اسانس اسطوخودوس به عنوان یک روغن اسانس بسیار معروف هستند. در زیر به برخی از خواص اسطوخودوس اشاره شده است:

  • آرامش‌بخش و ضداضطراب: اسطوخودوس به خاطر خواص آرامش‌بخش و ضداضطراب خود معروف است. این خاصیت باعث کاهش تنش و استرس شده و می‌تواند به بهبود خلق و خو و آرامش فردی کمک کند.
  • کاهنده درد: گیاه اسطوخودوس به عنوان یک گیاه ضد التهابی شناخته می‌شود و می‌تواند در کاهش دردهای مختلف موثر باشد. روغن آن نیز در کاهش دردهای عضلانی و مفصلی کمک بسیار زیادی می‌کند.
  • کمک به خواب بهتر: خاصیت آرامش‌بخش اسطوخودوس می‌تواند به افراد کمک کند تا خواب بهتری داشته باشند. مصرف اسطوخودوس به عنوان یک چای آرامش‌بخش معمولی است.

خواص به‌لیمو:

به‌لیمو یکی از بهترین گیاهان است که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و در ترکیب با اسطوخودوس می‌تواند یک دمنوش بسیار خوشمزه و اثرگذار جهت ایجاد آرامش و کاهش عصبانیت باشد.

به‌لیمو دارای خواص فراوانی است از جمله: کاهش تورم و التهاب در بدن، حفاظت از ماهیچه‌ها، تقویت سیستم ایمنی، آرامش بخشیدن به معده، کاهش تب، آرامش بخشیدن به اعصاب

طرز تهیه دمنوش آرامش بخش اعصاب اسطوخودوس – به‌لیمو: 5 گرم از هر گیاه را با یکدیگر ترکیب و با هاون خورد نمایید. توجه کنید که گیاه نباید پودر شود زیرا دمنوش شما را زشت و کدر خواهد کرد.

خرید دمنوش آرامش بخش

سپس یک قاشق غذاخوری از این ترکیب را در یک لیوان معمولی که چای میل می‌کنید، طبق اصولی که در این اینجا توضیح داده‌ام، دم کنید.

اصول دم کردن دمنوش

میزان مصرف در روز: میزان مصرف هر نوع گیاه دارویی از 15 گرم و 14 روز نباید بیشتر باشد. مصرف بیشتر آن می‌تواند خطرآفرین باشد و تاثیرات منفی بر روی بدن شما بگذارد.

چنانچه تهیه کردن این ترکیب برای شما دشوار است، ما کار شما را راحت کرده‌ایم. می‌توانید هم‌اکنون با مراجعه به لینک زیر این دمنوش را تهیه کرده و به راحتی استفاده کنید.

خرید دمنوش آرامش بخش اعصاب

  • دمنوش آرامش بخش اعصاب بادرنجبویه و به‌لیمو – ساعات بدون استرس

خواص بادرنجوبه

بادرنجبویه یا بادرنج، وارنگ بو یا ملیس (به زبان انگلیسی: balm) از خانواده نعناعیان است. یکی از ویژگی‌های اساسی خانواده نعناعیان، آرامش بخشی است. این گیاه نیز خاصیت آرامش بخشش دارد و برای آرامش اعصاب بسیار موثر است.

از این گیاه می‌توان برای درمان اختلالات خواب، اضطراب، افسردگی، ناراحتی‌های معده استفاده کرد. این گیاه در ترکیب با به‌لیمو علاوه بر طعم دلنشینی که دارد، بسیار می‌تواند در آرامش انسان موثر باشد.

طرز تهیه دمنوش آرامش بخش اعصاب بادرنجبویه و به‌لیمو: 5 گرم از هر گیاه را با یکدیگر ترکیب و با هاون خورد نمایید. توجه کنید که گیاه نباید پودر شود زیرا دمنوش شما را زشت و کِدر خواهد کرد.

سپس یک قاشق غذاخوری از این ترکیب را در یک لیوان معمولی که چای میل می‌کنید، طبق اصولی که در بخش قبل توضیح داده‌ام، دم کنید و نوش جان نمایید. پس از یک دوره مصرف، نتایج عجیب آن را خواهید دید.

میزان مصرف در روز: یک تا سه لیوان در روز می‌توانید از این دمنوش آرامش بخش اعصاب میل کنید اما توجه داشته باشید کسانی که کم‌کاری تیروئید دارند، در مصرف این گیاه حتما باید دقت داشته باشند.

چنانچه تهیه کردن این ترکیب برای شما دشوار است، ما کار شما را راحت کرده‌ایم. می‌توانید هم‌اکنون با مراجعه به لینک زیر این دمنوش را تهیه کرده و به راحتی استفاده کنید.

خرید دمنوش آرامش بخش اعصاب

  • دمنوش آرامش بخش اعصاب گل گاو زبان و سنبل الطیب – ساعات آرامش

خواص آرام بخشی سنبل الطیب

گیاه سنبل الطیب که معروف به علف گربه است (به دلیل بوی بسیار خوشی که دارد گربه به آن علاقه دارد) گیاهی است که بسیار در بی‌قراری، استرس، اضطراب، اختلالات عصبی و اختلالات خواب موثر است.

خاصیت اصلی این گیاه در ریشه آن است بنابراین اگر این گیاه را از عطاری تهیه می‌کنید، توجه داشته باشید که حتما ریشه آن را تهیه کنید و اگر نمی‌دانید که عطاری شما معتبر است یا خیر می‌توانید از بخش دمنوش آرامش بخش اعصاب ما تهیه کنید.

طرز تهیه: 5 گرم از ترکیب گل گاو زبان و سنبل الطیب را با هاون مخلوط و خورد نمایید. توجه داشته باشید که این ترکیب زیادی پودر نشود زیرا دمنوش شما را زشت و کِدر خواهد شد.

میزان مصرف در روز: روزانه 2 گرم از این دمنوش آرامش بخش اعصاب را می‌توانید میل کنید. این دو گرم را در دو یا سه فنجان تقسیم کرده و نوش جان کنید.

  • دمنوش آرامش بخش اعصاب اسطوخودوس – گل بنفشه – گل گاو زبان – خواب آرام

خاصیت آرامش بخشی گل بنفشه

گل بنفشه چند نوع دارد اما خواص مشترک بین آن‌ها آرامش بخشی، کاهش استرس و اضطراب است. ترکیب این گیاه با گاو زبان و اسطوخودوس یکی از بهترین دمنوش های آرامش بخش اعصاب را تشکیل خواهد داد.

طرز تهیه: 5 گرم از ترکیب اسطوخودوس، گل بنفشه و گل گاو زبان را در یک هاون ریخته و آن را خورد نمایید. توجه داشته باشید که گیاهان پودر نشوند زیرا هم در مخلوط شدن با آب داغ زود از بین می‌روند و می‌سوزند و خواص خود را از دست می‌دهند و هم رنگ دمنوش شما را کِدر خواهد کرد.

میزان مصرف در روز: 2 گرم از این دمنوش را در یک لیوان، طبق اصولی که در قسمت اول این مقاله توضیح دادم، دم کنید و در روز سه بار مصرف کنید. توجه داشته باشید که اگر اصول دم کردن دمنوش رعایت نشود، فقط شما چیزی به اسم دمنوش را میل می‌کنید که هیچ گونه خاصیتی ندارد.

چنانچه تمایل به تهیه دمنوش آرامش بخش اعصاب دارید اما نمی‌دانید که از کدام عطاری مطمئن تهیه کنید یا شک دارید که عطاری به شما گیاه با کیفیت می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم حتما به صفحه دمنوش‌خانه آرامش که یکی از خدمات مدرسه ذهن آگاهی است، سری بزنید.

ما به صورت تخصصی بر روی تولید دمنوش آرامش بخش اعصاب تمرکز داریم و همه محصولات تازه و ارگانیک تهیه می‌شوند.

مشاهده صفحه دمنوش‌خانه آرامش

چنانچه سوالی نیز درباره دمنوش‌ها دارید هم در پایین همین صفحه می‌توانید سوال خود را بپرسید، حتما به شما پاسخ خواهم داد یا از طریق شماره واتساپ زیر در همین صفحه می‌توانید ارتباط بگیرید.

منتظر پیام‌های پرمهر شما هستم
نویسنده: دکتر محمد باعزم؛ بنیانگذار مدرسه ذهن آگاهی

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش